SBH Costa Calma Beach Resort

SBH Costa Calma Beach Resort jest czterogwiazdkowym hotelem znajdującym się w pobliżu Costa Calma na Fuerteventura. Hotel leży bezpośrednio nad oceanem, na bardzo rozległym obszarze. Do najbliższego lotniska znajdującego się w Puerto Rosario jest około 70 km, w pobliżu hotelu znajduje się również przystanek autobusowy. Jeżeli chcemy pozwiedzać okolicę to można to zrobić z pomocą komunikacji autobusowej.

Z hotelu jest bezpośredni dostęp do plaży, z drobnym, białym piaskiem, dla gości bezpłatnie są udostępniane parasole przeciwsłoneczne oraz leżaki. Plaża hotelowa znajduje się bezpośrednio przy plaży publicznej, na której za wypożyczenie leżaka czy parasola trzeba już zapłacić, o czym warto pamiętać.

Cały kompleks składa się z czterech budynków, w których w sumie mieści się 556 pokoi o rożnym standardzie. Zdecydowana większość pokoi jest dwuosobowa, ale jest możliwość dostawki. Standardowe wyposażenie to klimatyzacja, telewizja satelitarna, internet, telefon, sejf, minibar, taras lub balkon, łazienka. Trzeba tylko pamiętać, że zarówno dostęp do internetu jak i możliwość korzystania z sejfu czy minibaru wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Jest też cześć pokoi rodzinnych, które są przeznaczonych dla czterech osób, od pokoi dwuosobowych różnią się dodatkowym wyposażeniem w postaci aneksu kuchennego.

Na terenie hotelu znajdują się dwie restauracje oraz bary przy basenach. W ofercie all inclusive posiłki są wydawane o określonych porach: śniadanie 8.00-10.00, obiad 12.30 – 14.00, kolacja podzielona jest na dwa cykle 18.00 – 19.30 oraz 20.00 – 21.30. Wszystkie posiłki są podawane w formie bufetów, kuchnia jest międzynarodowa. Oprócz posiłków w cenę wliczone są napoje bezalkoholowe oraz lokalny alkohol, z których można skorzystać w między 10.00 23.00 w barach.

Costa Calma Beach Resort oferuje swoim gościom trzy duże baseny, z których jeden jest podgrzewany, dla dzieci są dwa brodziki. Oprócz tego jest siłownia, korty tenisowe, boisko do gry w piłkę, bilard, sauna, jacuzzi. Z myślą o dzieciach jest przygotowany miniklub oraz plac zabaw. Ponieważ hotel mieści się nad oceanem nie mogło zabraknąć w jego pobliżu szkół nurkowania i windsurfingu.

Samo Costa Calma to stale rozwijający się kurort turystyczny, jeden z bardziej znany na Fuerteventura. Stanowi dobrą bazę do wycieczek po wyspie, blisko stąd jest do Parku Narodowego Jandia więc jeżeli lubimy czynny wypoczynek ta lokalizacja będzie odpowiednia.Możliwość komentowania została wyłączona.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed